Увага! Посилення карантину!

Дата: 06.12.2021 11:19

В Україні відсьогодні, з 6 грудня, значно посилюються умови карантину. Головним чином страждає жовта зона, яку в багатьох моментах прирівняли до червоної. А червону зону, своєю чергою, також чекають нововведення. Крім цього, зменшується термін дії певних коронавірусних документів.

Які основні моменти слід знати про посилення карантину:

• Сфера послуг тепер що в червоній, що в жовтій зоні карантину повинна мати 100% вакцинованого персоналу і клієнтів. Мається на увазі вакцинація хоча б однією дозою вакцини (так званий жовтий сертифікат).
  • Сертифікати про вакцинацію тепер також зобов'язали перевіряти по-новому - замість того, щоб просто показувати їх охороні або персоналу закладу, сертифікати тепер належить зчитувати через смартфони через QR-код. Таким чином, до речі, можна встановити, чи є документ справжнім.
  • Незалежно від наявності довідок заклади зобов'язані перевіряти у всіх відвідувачів температуру.
  • Навчальні заклади в жовтій зоні також зобов'язали мати 100% вакцинованого персоналу. Невакцинованих педагогів відсторонять від роботи.
  • Роботу транспорту в зеленій зоні зрівняли з правилами роботи в жовтій зоні - в міському і внутрішньообласному можна займати всі сидячі та половину стоячих місць. А в міжобласний і міжміський пускатимуть тільки при наявності документів про вакцинацію або перенесеної хвороби.

Також чи не найголовнішим нововведенням є скорочення терміну дії багатьох коронавірусних документів:

• Жовті сертифікати про вакцинацію однією дозою тепер діють тільки 30 днів замість 120 днів;
  • довідка про перенесений коронавірус діє 105 днів замість 180 днів раніше.