A A A K K K
для людей із порушенням зору
Маківська сільська рада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Маківський Будинок культури

Історія розвитку Маківського сільського Будинку культури

Маківський сільський Будинок культури був відкритий 1964 року завдяки правлінню колгоспу «Україна», яке в 1963 році вирішило побудувати для села новий будинок культури на два поверхи.

Першим директором Маківського Будинку культури став Лисенко Євгеній Іванович, який працював протягом 1964-1969 років.па

На сцені нового Будинку культури постійно проводяться святкові дійства, концерти, вистави. Так у 1969 році за участю працівників культури та жителів села проводилось свято Масляної – народне гуляння про яке було знято фільм.

З 1970 по 1974 рік посаду директора займає Боровик Іван Васильович, родом з с. Притулівка Дунаєвецького району.

Майже від самого початку при Будинку культури працював танцювальний колектив «Маківчанка», хореографом якого був Кухар Микола Петрович.

В 1970 році колективу присвоєно звання Народний самодіяльний ансамбль танцю «Маківчанка»

А з 1971 року художнім керівником аматорського ансамблю танцю «Маківчанка» стає Мукосій Любов Іванівна. Яка закінчила Кам’янець - Подільське культ-освітнє училище. Любов Іванівна – вчитель-хореограф вищої категорії, «Відмінник освіти України», «Ветеран праці». Брала активну участь в житті села та району, також вела танцювальні гуртки в Шатавській та Воробіївській ЗОШ.

В 1972 році Будинок культури відсвяткував запалювання факела фестивалю самодіяльного мистецтва.

Колгосп «Україна» підтримував тісні зв’язки з республікою Болгарія. Тому у с.Маків часто приїздили делегації Сілістринського округу Болгарії. У зв’язку з цим у Будинку культури проводились вечори дружби, де гості співали, танцювали, ділились своєю народною культурою з маків чанами.

З 1975 по 1976 р. директором Маківського Будинку культури знову стає Лисенко Є.І. Але у 1977 році його замінила на цій посаді Закордонець Валентина Никонівна. А з 1978 року директором став Гладій Василь Петрович.

У 1979 року посаду директора Маківського сільського Будинку культури приймає Гаєвський Василь Микитович, який пропрацював до вересня 2013 року.

Також при Будинку культури довгий час діяв колгоспний хор під керівництвом Михайла Павловича Шаха, заслуженого вчителя України.

Діяла агітбригада працівників культури, яка виступала на полях, фермах і вшановувала працівників сільського господарства. Проводились конкурси агітбригад на базі району.

В Будинку культури діяли 6 гуртків, в них приймають участь 300 учасників. На сцені будинку культури проводились різні родинні обряди та свята (реєстрація шлюбу, весілля, родини)

Протягом багатьох років у Будинку культури проводились кіносеанси для жителів села, дітей, відпочиваючих санаторію «Україна». Кіномеханіками працювали Крилов Михайло Миколайович, Мельник Володимир Іванович, Пукас Володимир Павлович.

1987року в Макові пройшов ІІ тур Всесоюзного фестивалю народної творчості.

В Будинку культури проводяться семінари, конкурси, свята, танці, дискотеки.

Незмінним ансамблем танцю протягом багатьох років залишається «Маківчанка». Про майстерність ансамблю неодноразово писали газети «Подільські вісті», «Хмельниччина», «Сільські вісті», «Дунаєвецький вісник». Про нього красномовно свідчать численні нагороди з конкурсів і фестивалів. 1971 року ансамбль нагороджено дипломом І ступеня обласного та районного оргкомітетів. Срібною медаллю та дипломом І ступеня ансамбль нагороджено в 1972 році. Приймає участь в обласних, районних, Всеукраїнських та Міжнародних святах: «Подільська весна», «Подільські візерунки», «Слов’янське коло», свято «Семи культур»

В 2002 році «Маківчанка» - переможець обласного відбірного туру Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім.. П.Вірського. А на Міжнародному фестивалі танцювального мистецтва «Золоте коло» в 2004 р. стає кращим сільським колективом.

З січня 2007 року при Будинку культури почав працювати дитячий духовий оркестр. Художній керівник - Раїнчук Вячеслав Іванович, який закінчив Кам’янець - Подільське культосвітнє училище. Також працює викладачем Дунаєвецької школи мистецтв.

З 1 вересня 2013 по 2018 р. посаду директора Маківського сільського Будинку культури займає молодий спеціаліст з вищою музичною освітою Дмитро Вячеславович Раїнчук.

З 2 листопада 2018 р. посаду виконуючого обов’язки директора Маківського сільського Будинку культури приймає Мазур Віталій Анатолійович, який закінчив Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв, за спеціальністю «Народна художня творчість» та здобув кваліфікацію організатора культурно-дозвіллєвої діяльності, режисера театралізованих масових свят та обрядів.

В Будинку культури на даний час працюють 5 гуртки: народний аматорський ансамбль танцю «Маківчанка», дитячий духовий оркестр та три художніх гуртки «Гармонія», «Мальовничі пензлики», «Палітра».

Клубні працівники працюють над вивченням та задоволенням культурних запитів різних категорій населення. Робота ведеться згідно плану роботи на рік, враховуючи всі державні та релігійні свята. У працівників Будинку культури налагоджена співпраця з сільською радою, дошкільними закладами ОТГ, школою мистецтв, бібліотекою та громадськими організаціями, що бережуть та примножують славні культурні традиції нашого краю.

Маківський сільський Будинок культури є організатором та співорганізатором проведення різнопланових заходів: урочистостей та концертних програм до державних, сільських, професійних, календарно – обрядових свят, мітингів, вечорів памяті, творчих вечорів та фестивалів.

 У перспективних планах роботи Маківського сільського Будинку культури розширення профілів гурткової роботи, відкриття все нових секцій для цікавого і корисного дозвілля дітей, розвитку їх творчих здібностей і нахилів.

За законами логіки кожна гарна історія має як гарний початок, так і гарне закінчення. А от за законами життя все буває зовсім по-іншому: гарна історія, як виявляється, може бути безкінечною. От і наша історія — про творчість, культуру, натхнення, постійне вдосконалення і духовне зростання — життя наразі все продовжує писати. І не завершиться ця історія, так само, як і не припиниться життя Маківського сільського Будинку культури, поки людина матиме бажання і намагатиметься пізнати себе, і навколишній світ через призму творчості.

Займатись та долучатись до культури має можливість кожний мешканець громади у сільському Будинку культури, двері якого відкриті для всіх бажаючих.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь