с. Слобідка-Залісецька

Історія села Слобідка-Залісецька

За 2 кілометри від села Слобідки Рахнівської в західній стороні розташувалося село Слобідка Залісецька, заснування якого припадає на кінець XVIII ст.

Населення Слобідки Залісецької походить від сусіднього села Залісці, поскільки навіть прізвища в селі такі, як в Залісцях. Про це підтверджують метричні довідки Залісецького костелу.

По обидва боки дороги між селами Слобідка Рахнівська і Слобідка Залісецька було розташоване поселення Павловщина.

За роки радянської влади, в  30-х роках, жителів цього поселення перевели в с.Слобідка Рахнівська, а їхні помешкання зруйнували. Сімї Калащуків, Ужицьких, Вініцьких та інші змушені були будувати свої домівки наново.

В Слобідці Залісецькій було організовано колгосп, який очолив Ферук С.М. В колгоспі було організовано городню бригаду, яку в 50-х роках очолив Шевчук Іван Вячеславович.

В 50-х роках колгоспи сіл Слобідка Рахнівська та Слобідка  Залісецька обєдналися.

В 1969 році колгоспи приєднали до Маківського колгоспу «Україна», яким керував Герой Соціалістичної праці Віталій Володимирович Стеньгач.

На даний час в селі Слобідка Залісецька проживає 102 чол., серед яких 62 чол. працездатного віку, 11 дітей війни.