A A A K K K
для людей із порушенням зору
Маківська сільська рада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Правила благоустрою

 

   Затверджено

рішенням №4-7/2006

від 22.11.2006

 

 

Правила

благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях Маківської об’єднаної територіальної громади.

 

 

І.Загальні положення.

1. Ці правила розроблені на підставі Закону України «Про благоустрій населених пунктів», регулюють права та обов'язки учасників правовідносин у галузі благоустрою території населених пунктів, спрямовуються на створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

2. Правила містять загальнообов'язкові на території населених пунктів норми, за порушення яких наступає відповідальність, згідно ст.42 та ст. 19 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»; ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про відходи». Правила благоустрою території Маківської об’єднаної територіальної громади, додержання тиші в громадських місцях та житлових зонах (далі - Правила) встановлюють єдині та обов'язкові для виконання норм і вимоги в сфері благоустрою, додержання тиші, визначають порядок прибирання та утримання територій, в тому числі і прилеглих до меж будівель, споруд та огорож, а також внутрішніх виробничих територій, для всіх юридичних і фізичних осіб, користувачів або власників земельних ділянок, забудовників, власників та орендаторів приміщень, споруд, будівель, розташованих на території населених пунктів Маківської територіальної громади, незалежно від форм власності, відомчої приналежності та громадянства терміни

 • територія прибирання - територія на якій проводиться комплекс заходів щодо збору, вивезення  сміття  та  складається  з  території  суб'єкта господарювання,   закріпленої території та прилеглої території,
 • територія суб'єкта господарювання - це територія в межах виділеної земельної ділянки, яка знаходиться у власності користувачів або надана в оренду фізичним чи юридичним особам,
 • закріплена територія - територія,  яка  закріплена рішенням  виконавчого  комітету Маківської сільської ради,
 • прилегла територія - територія, яка межує з територією суб'єкта господарювання на відстані 15 м ( по периметру) від огорожі, споруди або обмежена краєм проїжджої частини вулиці чи дороги, включаючи прибордюрну частину;
 • відходи побутові (тверді, рідкі), сміття - усі рештки сфери споживання, які утворюються в житлових приміщеннях, організаціях, установах (пакувальні засоби, поламані меблі, харчові рештки, тощо), а також сміття з вулиць, новобудов та інше

2. Порядок утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів

2.1. Суб'єкти господарювання - підприємства, організації, установи, заклади, громадяни прибирають власну, прилеглу та закріплену територію регулярно і в міру необхідності таким чином, щоб забезпечувати чистоту території прибирання. Загальна норма площі прибирання для всіх СПД – в радіусі 15м від меж земельної ділянки, або будівлі, де здійснюється господарська діяльність.

2.2. Сільська рада визначає і доводить до відома громадян, керівників підприємств, установ, організацій межі прилеглих та закріплених територій у випадках, що потребують особливого визначення, не врегульованих цими Правилами.

2.3.Прибирання на ділянках навколо вуличних кіосків, пересувних об'єктів торгівлі в радіусі Загальний санітарний день прибирання - четвер15 м здійснюють власники цих об'єктів. 

2.4.Власники земельних ділянок, орендарі, будівлі та ділянки яких розміщені на набережних та вулицях, що не мають забудови з протилежної сторони, прибирають весь масив проїжджої території, і спусків до води

2.5.Прибирання територій в районах приватної забудови здійснюється їх власниками в межах домоволодінь до проїжджої частини вулиці

2.6. Суб'єкти господарювання всіх форм власності зобов'язані встановлювати стаціонарні урни біля входу і виходу з адміністративних, побутових, навчальних, торгових приміщень, біля торгових палаток, павільйонів та інших споруд Урни повинні утримуватися в належному естетичному, технічному стані та щоденно звільнятися від сміття

 

3. Очистка домоволодінь, збір та вивезення сміття

3.1. Відходи та сміття вивозяться спеціалізованим транспортом з усіх домоволодінь на  підставі   укладених   договорів,   а  також   самостійно   підприємствами   спеціально  обладнаним транспортом.

3.2.Суб'єкти  господарювання  та  громадяни, які   мають  будинки  на  правах приватної власності зобов'язані щорічно, за два місяця до кінця календарного року, укладати договори вивезення побутових відходів на наступний рік.

3.3.Місця (майданчики) по збору твердих побутових відходів визначаються за узгодженням з виконкомом сільської ради . До місця (майданчика) забезпечується вільний проїзд.

3.4 Графіки руху спецавтотранспорту по збору побутових відходів розробляються спеціалізованим підприємством та погоджуються з виконкомом і власниками будинків.

3.5. Сільська рада встановлює норми утворення твердих побутових відходів на об'єктах на основі норм, визначених Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства, затверджує тарифи на збір та вивезення твердих побутових відходів та їх розміщення на сміттєзвалищі, приймає спеціальний Порядок збору та вивезення твердих побутових відходів.

3.6. Громадяни, підприємства, організації та установи зобов'язані щомісячно сплачувати за збір та вивезення твердих побутових відходів.

3.7. Несплата за збір і вивезення сміття більше 2-х місяців поспіль є порушенням Правил благоустрою.

3.8. Послуги по збору , вивезенню та складуванню твердих побутових відходів здійснює КП “Мета” Маківської сільської ради 

 

4. Проведення земляних робіт.

4.1. Для здійснення земляних робіт, які проводяться на сільських територіях (вулицях, провулках, спусках, зелених зонах, площах і розташованих на них дорогах, тротуарах) - суб'єкти господарювання і фізичні особи, які безпосередньо проводять роботи, повинні отримати від виконкому сільської ради дозвіл (ордер) на право виконання земляних робіт

4.2. При проведенні робіт, пов'язаних з розкопуванням ґрунту, суб'єкти господарювання забезпечують за власний рахунок відновлення поверхні пошкодженої ділянки та існуючого покриття в термін, встановлений ордером.

4.3. У всіх випадках під час виконання земляних робіт повинні бути забезпечені безпечні умови для руху транспорту та пішоходів:

 

 • виставлятись попереджувальні знаки;
 • встановлюватись пішохідні містки та огорожа стандартного зразка.

 

4.4.Відповідальність за організацію безпеки руху транспорту і пішоходів у місцях виконання робіт до повного відновлення дорожнього покриття і здачі ордера залишається за виконавцем робіт.

4.5.Відновлення асфальтового покриття місць розкопок та зелених зон здійснювати тільки спеціалізованими організаціями, які забезпечують необхідну якість відновлювальних робіт.

 

5. Утримання та охорона зелених насаджень.

5.1. Зелені насадження - дерева, кущі, клумби, газони, плодово-ягідні та декоративні насадження, парки, сквери та лісосмуги, озеленені упорядковані території, зелені зони та інші об'єкти озеленення. Охорона зелених насаджень є громадським обов'язком кожного жителя. Всі громадяни при відвідуванні зон відпочинку, лісопарків, парків, садів, скверів, бульварів, набережних та інших місць масового відпочинку зобов'язані підтримувати чистоту, порядок, бережно ставитись до зелених насаджень, запобігати пошкодженню та нівеченню дерев, кущів, квітів, газонів, сприяти органам внутрішніх справ, органам державної влади та місцевого самоврядування, власникам зелених насаджень в боротьбі з порушниками цих Правил

5.2.На території зелених насаджень забороняється:

 • зносити та пересаджувати дерева та чагарники без спеціального дозволу;
 • складувати будь-які матеріали;
 • влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду;
 • самовільно садити дерева, кущі, влаштовувати городи:
 • обладнувати стоянки автомашин, мотоциклів, велосипедів та інших транспортних засобів;
 • будь-яке будівництво, у тому числі і павільйонів для торгівлі, розміщення малих
  форм архітектури без погодження (рішення) повноважного органу сільської ради;
 • випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;
 • добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи, написи, забивати цвяхи, скоби,обмотувати дерева дротом, наносити інші механічні пошкодження;
 • знищувати мурашники, ловити птахів і звірів та стріляти у них;
 • засмічувати і засипати водоймища або влаштовувати на них загати;
 • зносити та пересаджувати дерева, кущі, квітники та інші види зелених насаджень,змінювати планування
 • випускати та вигулювати собак в не відведених для цього місцях, а також без намордників, випасати худобу, ламати та псувати дерева, кущі, квітники, зривати квіти, бутони та бруньки:
 • захаращувати газони після пікніків, ловити птахів та тварин

5.3. Відповідно до вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» всі зелені насадження підлягають державній охороні. За самовільне знищення і пошкодження зелених насаджень керівники підприємств, установ та організацій, а також фізичні особи, винні в спричиненні шкоди зеленим насадженням, самовільній вирубці, невжитті заходів охорони, недбалому та необережному відношенні до об'єктів озеленення, притягуються до відповідальності та відшкодовують спричинені збитки у встановленому законодавством розмірі та порядку.

5.4.За вимушене знесення та пошкодження зелених насаджень (при будівництві, прокладанні комунікацій тощо) підприємства, установи, організацій та фізичні особи зобов'язані   відшкодувати   їх   вартість   в  доход  місцевого   бюджету   з   послідуючим спрямуванням цих сум на відновлення зелених насаджень.

5.5.За незаконну порубку або пошкодження дерев з винних осіб стягується спричинена шкода та штраф у встановленому чинним законодавством розмірі.

 

6. Утримання тварин

6.1.Громадяни - власники тварин зобов'язані:

 • у приватних будинках встановлювати таблички на парканах про наявність собаки, а також дзвінки;
 • вигулювати собак тільки на повідку та в наморднику, крім декоративних пород, уникати при цьому місць масового скупчення людей, особливо дітей;
 • не  відвідувати  з  собаками  магазини,  підприємства  громадського  харчування, об'єкти соціального, культурного та побутового призначення;
 • не допускати забруднення тваринами тротуарів, газонів, алей, парків, скверів, дитячих майданчиків. У разі забруднення - прибирати за своєю твариною;
 • не проводити купання собак в місцях масового відпочинку людей на воді. Забороняється вигул собак в місцях масового відпочинку людей, на подвір'ях дошкільних та загальноосвітніх закладів, дитячих майданчиках, пляжах та інших місцях загального користування, а також випасання худоби у не відведених для цього місцях
 • собаки, які належать громадянам, повинні перебувати в межах домоволодінь і не мати можливості вільного виходу за ці межі.
 • громадяни – власники корів, телят, коней, кіз, зобов’язані прибирати за своїми тваринами проїжджу частину вулиць, тротуари, інші місця загального користування. При прогоні вулицями корів, телят, об’єднаних в стадо, відповідальність за прибирання за тваринами можуть нести пастухи(погоничі).

7. Заборона дій суб'єктів господарювання та громадян встановлених даними Правилами.

Підприємствам, організаціям, закладам, установам, незалежно від форм власності, громадянам забороняється:

7.1. Складувати на вулицях будівельні та інші матеріали, розкопувати вулиці, копати ями для гасіння вапна, спалювати відходи та сміття.

7.2. Здійснювати паркування автотранспорту на тротуарах, бордюрах, газонах та інших невстановлених для цього місцях.

7.3.Забруднювати проїжджу частину вулиць при перевезенні вантажів, виїзді автотранспорту з будівельних майданчиків, інших об'єктів.

7.4.Без відповідної документації проводити на вулицях, площах, подвір'ях роботи по прокладанню водопровідних, каналізаційних та інших мереж.

7.5.Розклеювати оголошення, афіші на будинках, стовпах, парканах, деревах та інших не визначених для цього місцях.

7.6.Виливати рідкі відходи на вулиці та у водойми.

7.7.Спалювати сміття, опале листя, побутові, промислові та інші відходи натериторії підприємств, домоволодінь, парків, скверів, забруднювати їх хімічними та іншими розчинами.

7.8.Торгувати з рук, із машин або іншим чином у невстановлених місцях.

7.9.Ходити по газонах, зривати квіти, гілки дерев та кущів на вулицях, в парках,скверах та інших місцях загального користування.

7.10.В'їзд автотранспорту, крім транспорту спеціального призначення, до місць масового відпочинку, парків, скверів, заповідних зон.

7.11. Складувати сміття, відходи на території сіл, на схилах ставків, річок та інших водойм, а також в місцях масового відпочинку, лісосмугах, зелених насадженнях.

7.12. Пересування вулицями сіл (з твердим покриттям) механізмів на гусеничному ходу, крім зимового періоду, підчас снігових заметів.

7.13. Мити, автомобілі та інші транспортні засоби на берегах річок, озер та штучних водоймищ, у парках і скверах, біля криниць та в інших місцях загального користування.

7.14. Закопувати  сміття,  відходи (крім  органічних )  на присадибних  ділянках, виробничих територіях, інших не призначених для зберігання відходів місцях.

7.15.Складування на вулицях і газонах сіл будівельних матеріалів, цегли, труб, піску, ґрунту, щебеню, будівельного сміття, палива та інших будівельних і побутових відходів  (громадянин, який має намір тимчасово складувати будівельні матеріали за межами своєї земельної ділянки, звертається з клопотанням до виконкому сільської ради про надання йому дозволу на тимчасове складування будівельних матеріалів на прилеглій до його ділянки території ).

7.16. Вирубувати та пошкоджувати дерева й кущі на прибудинкових територіях,парках, скверах, у прибережних смугах, місцях відпочинку.

7.17. Зносити аварійні та сухостійні насадження без дозволу сільської ради.

7.18.У  прибережних   захисних   смугах   забороняється   розорювання   земель,садівництво, городництво, зберігання та застосування пестицидів та добрив,  організація звалищ сміття, гноєсховищ, накопичення побутових та промислових відходів, будівельних матеріалів, будівництво будь-яких споруд.

 

8. Додержання тиші в громадських місцях.

Підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення та зменшення шкідливого виливу на здоров'я населення шуму, зобов'язані:

8.1. Не допускати перевищення рівнів шуму, встановлених санітарними нормами в таких приміщеннях і на таких територіях населених пунктів (захищені об’єкти) впродовж доби:

 • житлових будинках і прибудинкових територіях;
 • лікарні, санаторії, закладах освіти, культури;
 • закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;
 • інших будівлях і спорудах, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
 • парках, скверах, зонах відпочинку,

8.2.Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.       

8.3.У нічний час із 22 до 8 години на цих об’єктах забороняються гучний спів і викрики,
користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму,
проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів

8.4.Забороняється застосування побутових піротехнічних виробів у нічний час, за винятком святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня

 

9. Відповідальність за порушення Правил.

Порушення Правил благоустрою території сільської ради, а також недотримання цих Правил по забезпеченню чистоти та громадського порядку тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з чинним законодавством

 

  

Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів Порушення   державних  стандартів,  норм  і  правил  у  сфері благоустрою   населених   пунктів,  правил  благоустрою  територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян  від  двадцяти до  вісімдесяти  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб,  громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від   п'ятдесяти   до   ста  неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян.

 ( Кодекс України про адміністративні правопорушення.)

Заклади торгівлі, громадського харчування у випадках, коли органами місцевого самоврядування та його посадовими особами протягом року буде встановлено кількаразове ( 3 і більше разів) порушення цих Правил можуть бути позбавлені дозволу на розміщення об'єктів торгівлі.

Громадяни, підприємства, організації, установи зобов'язані у повному обсязі відшкодовувати збитки, завдані ними навколишньому середовищу та благоустрою території сільської ради. Розрахунок збитків проводиться виконкомом сільської ради.

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь