Безпечне навчання у закладах освіти Маківської сільської ради в умовах воєнного стану.

Дата: 21.07.2022 11:27

Безпечне навчання у закладах освіти

Маківської сільської ради

в умовах воєнного стану.

Перед початком нового навчального року в умовах війни в Україні Маківська сільська рада проводить перевірку закладів освіти на наявність укриттів, що є однією з вимог для відновлення очного навчання у закладах освіти. Те, чи відповідає таке укриття мінімальним вимогам забезпечення безпеки, вирішує спеціальна комісія. Від її оцінки буде залежити, чи розпочнеться очне навчання в конкретному освітньому закладі.

Подаємо вашій увазі вимоги до таких укриттів:

Обладнання найпростіших укриттів повинне забезпечувати можливість безперервного перебування в них людини впродовж не менше 48 годин.

Найпростіші укриття мають бути забезпечені:

• місцями для сидіння(лежання) – лавками, стільцями, ліжками тощо;
  • ємностями з питною( з розрахунку 2 л на добу на одну людину) та технічною водою( за відсутності централізованого водопостачання);
  • контейнерами для зберігання харчових продуктів, створити запас харчових продуктів тривалого зберігання;
  • виносними баками, що щільно закриваються, для нечистот( для не каналізованих будівель і споруд);
  • резервним штучним освітленням(електричними ліхтарями, свічками, гасовими лампами тощо);
  • первинними засобами пожежегасіння (Відповідно до встановлених норм для приміщень відповідного функціонального призначення);
  • засобами надання медичної допомоги;
  • засобами звязку та оповіщення (телефоном, радіоприймачем);
  • шанцевим інструментом (лопатами штиковими та совковими, ломами, сокирами, пилками-ножівками по дереву, по металу тощо).

Крім того, найпростіші укриття варто забезпечити додатковим обладнанням, інструментами та інвентарем, які відповідають нормам, установленим для захисних споруд.

07.07.2022 року, відповідно до рішення виконавчого комітету Маківської сільської ради «Про створення комісії з питань огляду закладів освіти Маківської ТГ щодо стану протипожежної безпеки та наявності фонду захисних споруд ЦЗ для забезпечення безпечного освітнього процесу» відбувся виїзд комісії, до складу якої увійшли представники апарату сільської ради, керівники закладів освіти Маківської ТГ та представник від ДСНС.

За результатами проведеної роботи складено акти оцінки об'єктів (будівлі, споруди, приміщення) щодо можливості їх використання для укриття населення як найпростіших укриттів.

Наразі, ведуться роботи щодо усунення недоліків та вжиття невідкладних заходів, для забезпечення можливості відновлення очного навчання у закладах освіти.