ВІДКЛЮЧЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ: УБЕЗПЕЧТЕ СЕБЕ, БЛИЗЬКИХ І ЖИТЛО ВІД ПОЖЕЖІ

Дата: 16.11.2022 13:32

При відключенні електроенергії закликаємо дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та неухильно дотримуватися правил протипожежної безпеки під час відключення електроенергії. Для захисту оселі від пожежі обов’язково запастися вогнегасником.
Дотримуйтесь рекомендацій, як убезпечити себе та житло від пожежі під час використання свічок, газових пальників, пічного опалення  у періоди відключення світла.
ПРАВИЛА ПРОТИПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ
під час відключення електроенергії:
-    Особливу увагу приділяйте дітям і НЕ дозволяйте їм використовувати електроприлади та відкритий вогонь;
-    Якщо під час вимкнення електроенергії ви перебуваєте вдома, вимкніть із розеток всі електроприлади. Це допоможе уникнути  їх пошкодження через перепади напруги.
-    Для захисту оселі від пожежі обов’язково запасіться вогнегасником.
  При використанні свічок:
-    використовуйте невисокі, стійкі, металеві свічники;
-    тримайте запалені свічки на безпечній відстані від одягу, штор, книжок та інших легкозаймистих  речей;
-    НЕ залишайте запалені свічки без нагляду;
-    НЕ ставте свічку в безпосередній досяжності для дітей та домашніх улюбленців;
-    НЕ паліть свічки до кінця – залишайте недогарок довжиною 2-3см;
-    НЕ використовуйте свічку як нічник або під час сну;
-    будьте обережні при поводжені з відкритим вогнем у побуті та обов’язково запасіться вогнегасником.
При використанні газових пальників:
-    купуйте лише сертифіковану продукцію в ліцензованих точках продажу;
-    неухильно дотримуйтеся інструкції виробника  та завжди перевіряйте цілісність балончика;
-    використовуйте в приміщені де є вентиляція;
-    тримайте балони подалі від сонячних променів та від дії високих температур;
-    НЕ вставляйте газовий пальник або туристичні плитки з газовими балонами на поверхні електроплит або інше обладнання, яке може нагріватися.
При використанні пічного опалення:
-    прибийте металевий лист розміром 50-70см на підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами;
-    очищайте димоходи протягом опалювального періоду;
-    НЕ допускайте перегріву печей та слідкуйте , щоб у стінах печей і димарів не було тріщин;
-    НЕ використовуйте для розпалу печей легкозаймистими рідинами та не розміщуйте їх безпосередньо перед топковим отвором;
-    НЕ залишайте прилади, що топляться, без нагляду та не доручайте нагляд  за ними дітям.
Будь ласка, споживайте електроенергію свідомо і будьте обережними! Разом переможемо!