A A A K K K
для людей із порушенням зору
Маківська сільська рада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Виїзний семінар з роз'яснення питань податкового законодавства

Дата: 21.01.2022 14:48
Кількість переглядів: 292

18 січня 2022 року в приміщенні Маківського сільського Будинку культури відбулася зустріч начальника Дунаєвецької ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області Наталії Баранюк з фізичними особами-підприємцями Маківської громади щодо новацій податкового законодавства. Під час зустрічі, зокрема, обговорювалися такі питання:

  • застосування реєстраторів розрахункових операцій з 01.01.2022 року.

Наголошено, що з 1 січня 2022 року є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО/ПРРО) платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки (незалежно від отриманого доходу за попередній рік).

Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України РРО або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку першої групи та платники єдиного податку другої групи, які здійснюють торгівлю в сільській місцевості з дотриманням певних умов, передбачених законодавством. Зокрема, відповідно до постанови КМУ від 23 серпня 2000 року № 1336 із змінами дозволено замість РРО/ПРРО використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій (РК та КОРО). З 1 січня 2022 року при продажу товарів (крім підакцизних) на території села ФОП дозволено не використовувати РРО/ПРРО (за умови використання РК та КОРО) якщо:

  • річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 мінімальних заробітних плат (у 2022 році – 1085500,00 грн.) на один структурний (відокремлений) підрозділ;
  • така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, де також продаються підакцизні товари;
  • такими ФОП не здійснюється дистанційна торгівля, в тому числі через мережу Інтернет;
  • сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на території відповідних громад.

Водночас скасовано можливість не використовувати РК та КОРО при наданні послуг хімчистки, страхування та наданні туристичних та екскурсійних послуг. У всіх інших випадках для платників єдиного податку другої-четвертої групи застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року стає обов'язковим.

Для реєстрації РРО суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до контролюючого органу заяву про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО (далі – реєстраційна заява за формою № 1-РРО).

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі заяви, що подається в електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

 

  • ведення  обліку торгових запасів.

Наталія Баранюк розповіла також про Закон України 1525 щодо змін в оподаткуванні операцій з постачання нерезидентами електронних послуг  та про Порядок ведення підприємцями обліку торгових запасів. Зокрема зазначила, що обов’язок вести такий облік виникає  у підприємців на загальній системі оподаткування та які здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, спрощенців на 3 групі – платників ПДВ та спрощенців, незалежно від групи, у разі якщо вони здійснюють реалізацію складної побутової техніки, реалізацію лікарських засобів, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів та каміння. Для платників єдиного податку першої групи обов’язок вести облік товарних запасів не запроваджується.

  • сплата місцевих податків і зборів.

Наголошено про зміни ставок місцевих податків, які встановлюються рішенням органу місцевого самоврядування. Так, з 01.01.2022 року на території Маківської громади встановлено нові ставки єдиного податку для платників фізичних осіб-підприємців першої та другої групи спрощеного оподаткування, а також ставки податку на майно. З усіма роз’ясненнями щодо даного рішення і його застосування можна звертатись як в податкову службу, так і до фінансового відділу сільської ради а ознайомитись з текстом - на офіційному сайті Маківської сільської ради в рубриці «Регуляторна політика».

  • одноразове (спеціальне) добровільне декларування.

Також, Наталія Баранюк звернула увагу, що з 01 вересня  2021 року громадяни мають право  задекларувати свої активи з яких не були сплачені податки і таким чином легалізувати їх. Декларація подається виключно в електронному вигляді з 01.09.2021 до 01.09.2022 через Електронний кабінет платника з накладанням кваліфікованого електронного підпису.

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь