Динаміка поширення COVID-19 за тиждень на Хмельниччині позитивна, проте летальність — зросла
За тиждень з 26 вересня до 2 жовтня в Україні зареєстрували зниження кількості нових випадків COVID-19 на 3%. У Хмельницькій області динаміка також позитивна — кількість хворих, у порівнянні з попереднім тижнем, зменшилася на 5,7%. Зокрема, за тиждень з 26 вересня до 2 жовтня на Хмельниччині коронавірусну хворобу діагностували у 2618 осіб, що на 158 менше, аніж тижня перед тим. Захворіли 288 дітей, що на 65 менше, ніж у період з 19 до 25 вересня. До закладів охорони здоров`я Хмельницької області із COVID-19 минулого тижня госпіталізували 278 громадян, що майже на 40 менше, ніж тижня, що передував. Одужали 2755 осіб.
На тлі позитивної динаміки зі зменшення кількості нових випадків коронавірусної хвороби, уже третій тиждень поспіль спостерігаємо збільшення смертності. Зокрема, за минулий тиждень через ускладнення, спричинені COVID-19, померли 19 людей, що майже вдвічі більше, ніж на тижні з 19 до 25 вересня.
За даними Дунаєвецького відділення Кам’янець-Подільського районного відділу ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за тиждень з 26 вересня по 02 жовтня зареєстровано 110 підтверджених випадки COVID-19. Показники захворюваності, у порівнянні з попереднім тижнем, зменшились на 13,4%. Відсоток занедужавших дітей складає – 21,2%. Минулого тижня до КНП «Дунаєвецька багатопрофільна лікарня» ДМР довелося госпіталізувати 11 громадян, а одужали – 197 хворих.
Що ж до ситуації у громадах:
- Дунаєвецька ОТГ – захворіло 40 осіб, з них 15,0 % діти;
- Новодунаєвецька ОТГ – захворіло 4 дорослих громадян;
- Маківська ОТГ – захворіло 16 дорослих громадян;
- Смотрицька ОТГ – захворіло 33 особи з низ 6, 0% діти.
Головний державний санітарний лікар Хмельницької області Микола Габрикевич рекомендує дотримуватись протиепідемічних заходів, зокрема, одягати маски у місцях масового скупчення людей та громадському транспорті, дотримуватись соціальної дистанції, регулярно мити руки та використовувати антисептичні засоби. Проте найбільш дієвим захистом від COVID-19 є вакцинація. Вона допоможе уникнути важкого перебігу хвороби та летальних наслідків. Вакцини в амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини вистачає, тому після попередньої консультації сімейного лікаря, можна робити щеплення.
Будьте здорові та не хворійте!