16 днів проти насильства
Кривдник отримав 5 місяців за порушення обмежувального припису
Валентина – багатодітна матір. Питання про домашнє насильство вона ніколи не порушувала — до рукоприкладства звикла і боялася.
Аж ось під гарячу руку батька потрапила і старша донька Юлія. Коли прийшла до школи, то вчителі помітили сліди побиття на її тілі. Дівчинку помістили до лікарні.
Щоб захистити Юлію від батька представники поліції повідомили про цей випадок службу у справах дітей та систему надання безоплатної правової допомоги.
Для представництва інтересів Юлії було призначено адвокатку, яка співпрацює з системою БПД. Адвокатка склала позов щодо винесення обмежувального припису відносно батька-кривдника. Йому заборонили наближатися до доньки.
Коли різні служби зібрались на засідання міждисциплінарної команди для надання Юлії необхідної допомоги, з'ясувалось, що від насильства потерпає і її матір.
Фахівці системи безоплатної правової допомоги допомогли Валентині скласти заяву до поліції. Їй та двом іншим дітям також було призначено адвокатку.
Завдяки цьому проти домашнього тирана було винесено обмежувальні приписи й щодо інших членів родини.
Чоловік мав забратись з житла та не наближатись до дружини та дітей пів року. Потім адвокатки подбали про продовження обмежувального припису ще на 6 місяців.
Проте кривдник ігнорував обмежувальний припис і вчиняв спроби потрапити до будинку, погрожував сокирою. Уся родина продовжувала жити в страху.
За порушення обмежувального припису на чоловіка було відкрито кримінальну справу уже за статтею про невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників (ст. 390-1 ККУ), яка тягне за собою відповідальність у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до двох років.
У результаті кривдника позбавили волі на 5 місяців. Тож із приміщення суду він відразу поїхав до виправної колонії.
Життя Валентини та її трьох дітей налагодилось. Пізніше адвокатка допомогла жінці розірвати шлюб та стягнути аліменти з колишнього чоловіка на утримання дітей.
Знайома ситуація? Час діяти! Телефонуйте безкоштовно до контактного центру системи БПД 0 800 213 103. Розкажіть свою історію та дізнайтеся, як діяти, щоб зупинити домашнє насильство.
Джерело: Безоплатна правова допомога