Цього року 18 і 19 травня Україна вшановує два трагічні пам’ятні дні, пов’язані зі злочинами комуністичного тоталітарного режиму.

Дата: 17.05.2024 14:52

18 травня 2024 року Україна вшановує 80-ті роковини депортації кримськотатарського народу з території Кримського півострова радянським тоталітарним режимом, коли загалом за три дні з Криму вивезли понад 190 тисяч кримських татар.

19 травня, в третю неділю травня в Україні щорічно відзначається День пам’яті жертв політичних репресій (згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року на вшанування десятків тисяч людей, розстріляних комуністичним режимом, сотень тисяч кинутих у в’язниці й табори, на заслання чи примусове психіатричне лікування).