Правила поводження з відходами та користування сміттєвими баками

Дата: 19.07.2024 10:32

Фото без описуНе всі мешканці знають, як треба правильно використовувати сміттєві баки під тверді побутові відходи.
Перша проблема: кинуте повз бака сміття є порушення Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів.
Друга проблема: гній, гілки, бур'яни, будівельне сміття, рідкі відходи – такі відходи можуть пошкодити спецтехніку, яка використовується для вивозу сміття.
Сміттєві баки розраховані, щоб в них складати побутові відходи (запаковані в пакети для сміття).

Забороняється викидати у сміттєві баки:
-Останки тварин, відходи життєдіяльності тварин, овочі, фрукти, квіти.
-Будівельні відходи, стружка із дерева, щепа.
-Великогабаритні відходи.
-Рідкі відходи, масла і жири.
-Медичні й фармацевтичні відходи.
-Мастила та жири технічного призначення.
-Зламані побутові пристрої (холодильники, газові й електричні плити, пральні машини й т.п.).
-Автопокришки.
-Токсичні відходи.
-Відходи, забруднені технічними мастилами.
-Органічні рештки (зіпсовані картоплю, буряки, гарбузи, яблука та інші овочі та фрукти).

Основні правила користування сміттєвими контейнерами:
1.Не викидайте в контейнер палаючі й легкозаймисті відходи.
2.Не викидайте в контейнер неприпустимі види відходів.
3.Забезпечуйте вільний під’їзд до місць установки контейнерів.
Кодексом України про адміністративні правопорушення, відповідно до ст. 255, передбачається відповідальність за порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів.
Нагадуємо мешканцям громади, що кожен власник приватного домоволодіння має укласти договір про надання послуг з КП «Мета» Маківської сільської ради.
Закликаємо громадян бути свідомими і дотримуватися вищезазначених правил поводження з відходами!