Маківська сільська рада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Громадське обговорення щодо припинення шляхом ліквідації Чечельницької гімназії у 2025 році

Дата: 01.08.2024 14:42
Кількість переглядів: 102

Фото без опису

1. Найменування організатора громадського обговорення – Маківська сільська рада.

2. Ініціатор громадського обговорення -  Маківська сільська рада.

3. Мета: врахування думки жителів Маківської громади щодо припинення шляхом ліквідації Чечельницької гімназії Маківської сільської ради Кам'янець-Подільського району Хмельницької області у 2025 році.

4. Обгрунтування

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  ст. 25 Закону України «Про освіту»,  ст. 32  Закону України «Про повну загальну середню освіту»:

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники). Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

             Постановою КМУ від 05.03.2024 р. № 245 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6 і від 27 грудня 2017 р. № 1088» у новій редакції викладено Порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджений постановою КМУ від 14.01.2015 р. № 6. Внесеними змінами передбачено, що з 01.09.2025 р. не фінансується коштом освітньої субвенції заробітна плата вчителів у школах із кількістю учнів менш як 45 осіб, а з 01.09.2026 р. – менш як 60 осіб.

     Перспективна мережа закладів освіти Маківської сільської ради на період 2024-2027 років, затверджена рішенням сорок четвертої (позачергової) сесії Маківської сільської ради від 26 липня 2024 року  № 05-44/2024  «Про затвердження Плану реалізації стратегічних цілей розвитку освіти  щодо перспективної, оптимальної, спроможної мережі закладів загальної середньої освіти Маківської  сільської ради на 2024-2027 роки».  Вона  сформована на основі аналізу стану  наявної мережі, визначення її ефективності,  соціальної та економічної доцільності, демографічної ситуації з прогнозуванням дитячого контингенту на наступні роки та виходячи з необхідності дотримання вимог економічної доцільності та ефективності функціонування закладів освіти у громаді, зменшення частки витрат на заробітну плату та оплату комунальних послуг у нормативі фінансової забезпеченості, а також забезпечення раціональної концентрації та ефективного використання матеріальних, фінансових, кадрових ресурсів громади тощо.

На території Маківської  сільської ради  функціонує 4 заклади загальної середньої  освіти,  у яких навчається  626 здобувачі освіти:

  • опорний заклад освіти «Маківський ліцей» - 267 учнів;
  • Шатавський ліцей – 221 учень;
  • Слобідкорахнівська гімназія – 96 учнів;
  • Чечельницька гімназія – 42 учні.

 Крім того, функціонує 3 заклади дошкільної освіти у яких виховується 122 дошкільнят.  

   Нажаль, з кожним роком у нашій громаді, як і в Україні зокрема, зменшується народжуваність, відповідно    зменшується кількість вихованців у ЗДО та учнів у ЗЗСО. 

  Значна видаткова частина бюджету Маківської сільської ради  використовується на забезпечення надання освітніх послуг. У зв’язку з малою наповненістю класів   є проблема із нестачею  освітньої субвенції з державного бюджету на оплату праці педагогічним працівникам закладів. Так, у  2024 році  не вистачає субвенційних коштів на заробітну плату педагогам більше 4,5  млн. грн. А з 1 вересня 2025 р. не фінансуватиметься коштом освітньої субвенції заробітна плата вчителів у школах із кількістю учнів менш як 45 осіб. Бюджетне навантаження щодо оплати заробітної плати педагогам цих закладів буде покладене на місцевий бюджет, що призводить  до мінімізації видатків на основні поточні потреби закладів (покращення матеріально-технічної бази тощо) і негативно вплине на забезпечення надання якісних освітніх послуг і забезпечення комфортного освітнього простору (середовища). 

Середня наповнюваність класів у закладах освіти становить 15,5 учнів.

  • опорний заклад освіти «Маківський ліцей» - 21 учень;
  • Шатавський ліцей – 20 учнів;
  • Слобідкорахнівська гімназія – 11 учнів;
  • Чечельницька гімназія – 5  учнів.

    Значною проблемою залишається утримання та належне функціонування шкіл із малою наповнюваністю учнів. Так, у Чечельницькій гімназії  у поточному навчальному році   вартість утримання одного учня даного закладу становить 111,8 тис. грн. Такі затрати (які у 2-3 рази перевищують   середній показник по громаді) спрямовуються не на розвиток галузі чи забезпечення якості освіти, а виключно на оплату праці, утримання приміщення та сплату комунальних платежів. Для порівняння  -  у Слобідкорахнівській гімназії в поточному навчальному році вартість утримання одного учня становить 61 тис. грн.,  у Маківському ліцеї – 40,5, а  у Шатавському ліцеї –  37,9  тис. грн.

     У 2024/2025 навчальному році в Чечельницькій гімназії  буде навчатися 42 здобувачі освіти, з них у 1 класі – 2 учні; у 2 класі – 4 учні, у 5 класі  – 3 учні; у 9 класі – 4 учні.  Тобто,  навчання відбуватиметься для цих учнів за  індивідуальною формою (педагогічний патронаж), коли на одного учня початкової ланки виділяється по 5 годин на тиждень на усі предмети, а на учня основної школи – 8 годин на тиждень. Для порівняння у повноцінному класі учень отримує знання при навантажені 22 години у початковій школі та 26-30 годин у основній школі.    Діти втрачають якість знань, рівень підготовки (5 годин на 1 учня, коли клас має 22години). Скільки учні недоотримали навчального матеріалу!

      Завдання школи, насамперед, – давати дітям якісні знання.  Тож, ті батьки, які турбуються за майбутнє своїх дітей та прагнуть забезпечити їх успішне майбутнє, надають можливість навчатися в закладах освіти, де впевнені, що їх діти зможуть здобути якісні знання.

    Наголошуємо, що першочерговою метою ліквідації школи є підвищення якості освітніх послуг та збільшення можливостей для дітей.  

      Маківська сільська рада   забезпечить підвіз дітей із с. Чечельник до опорного закладу освіти «Маківський ліцей» чи до Шатавського ліцею. В майбутньому,  учні будуть отримувати якісні освітні послуги, соціалізація дітей здійснюватиметься ефективніше. Це стосується таких аспектів як загальний рівень підготовки учнів та виконання ними навчальних програм, розвиток навичок спілкування в колективі та лідерських навичок, можливість ширшої реалізації здібностей та творчої майстерності. Також  конкурентне учнівське середовище буде стимулювати мотивацію до кращих результатів у навчанні. Загальні комунікативні навички та якість шкільної соціалізації мають вагомий вплив на самореалізацію дітей після закінчення закладу загальної середньої освіти.

       З метою збереження за закладами освіти високого коефіцієнту при розподілі освітньої субвенції, збереження робочих місць та рівня заробітних плат педагогічних працівників, є потреба провести заходи щодо трансформації (зміни) мережі закладів освіти згідно запропонованого проєку рішення (додається).  

5. До участі в громадському обговоренні запрошуються всі жителі Маківської сільської ради.

6. Формат проведення громадського обговорення:  - дистанційний  у зв’язку  з обмеженням масових зібрань через воєнні дії.

7. Пропозиції та зауваження приймаються з 8.00 години 05 серпня 2024 року по 17.00 годину 10 серпня 2025  року:

  • у письмовій формі за адресою:

32445, Кам’янець-Подільський район, село Маків, вул.  Воздвиженська, 22, Маківська сільська рада.   

Усі пропозиції та зауваження подаються виключно із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.

 Увага! Анонімні пропозиції не будуть реєструватись та розглядатись!

8. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:   32445, Кам’янець-Подільський район, село Маків, вул.  Воздвиженська, 22, Маківська сільська рада т.  0975673241  (відділ  з гуманітарних питань Маківської сільської ради), електронна адреса: makivosvita@ukr.net, makivlg@gmail.com 

9. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Чорноморець Ольга Володимирівна –  головний спеціаліст з юридичних питань Маківської сільської ради . Контактна особа – Срібняк Лілія Олексіївна, начальник  відділу  з гуманітарних питань.

10. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Маківської  сільської ради. 

Проект рішення Про припинення шляхом ліквідації Чечельницької гімназії Маківської сільської ради Кам'янець-Подільського району Хмельницької області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь