Маківська сільська рада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Новини

Дата: від до Скинути

Чому погіршується мобільний звʼязок під час знеструмлень — дізнавайтеся в першому випуску Youtube-проєкту Мінцифри «Що по зв’язку?»

Чому погіршується мобільний звʼязок під час знеструмлень — дізнавайтеся в першому випуску Youtube-проєкту Мінцифри «Що по зв’язку?»

Помічали, як під час знеструмлень LTE змінюється на Е, а додзвонитися до рідних іноді неможливо? Найчастіше це відбувається через перенавантаження мереж мобільних операторів. Люди масово перемикаються з домашнього чи офісного інтернету на мобільний — і навантаження зростає майже в 10 разів. 

11:07 13.11.2024

Графік обслуговування громадян на віддалених робочих місцях ГУ ПФУ в Хмельницькій області

Графік обслуговування громадян на віддалених робочих місцях ГУ ПФУ в Хмельницькій області

Головне Управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, згідно Графіка обслуговування громадян на віддалених робочих місцях, у 2024 році проводить прийом громадян спеціалістом в Маківській громаді один раз в місяць – кожен другий четвер місяця з 09:00 до 13:00 години. У листопаді, згідно Графіка, прийом проводиться 14 листопада 2024 року в приміщенні Маківської сільської ради.

11:36 08.11.2024

Як не отруїтися грибами?

Як не отруїтися грибами?

Розпочався осінній грибний сезон. Зараз з'явилася величезна кількість самих різних грибів, як їстівних, так і не дуже. Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.  З початку року на Хмельниччині зареєстровано 5 випадків отруєння грибами, у яких постраждали 6 осіб, з них двоє – померли.             Основні причини отруєнь: -  вживання отруйних грибів; -  неправильне приготування їстівних грибів; -  вживання старих або зіпсованих їстівних грибів; - вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників ). Щоб запобігти отруєння грибами, рекомендуємо  дотримуватись наступних правил: 1.Збирайте гриби, про які вам відомо, що вони їстівні. 2.Не збирайте гриби:   • якщо не впевнені, що знаєте їх – якими б апетитними вони не здавалися;   • поблизу транспортних магістралей;   • невідомі;   • ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них;   • не куштуйте сирі гриби на смак;   • не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.           Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) – з’являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров’я потерпілого, кількості з’їдених грибів. Біль та напади нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.           Запам’ятайте: Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Наполегливо радимо всім бути обережними при збиранні та вживанні грибів!

13:44 06.11.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь